Stypendium Stowarzyszenia Urologii Akademickiej dla projektu "UroLogiczni"

Autorką projektu jest Aia Asé, nasza studentka zdrowia publicznego. Głównym celem „UroLogicznych” będzie promocja urologii w mediach społecznościowych. Aia Asé, przy wsparciu pracowników Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej UCK WUM, będzie nie tylko w sposób przystępny przybliżać tematy związane z tą dziedziną, ale pokaże też jak wygląda praca w klinice oraz z jakich systemowych rozwiązań może skorzystać pacjent, który musi leczyć się urologicznie. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Urologii Akademickiej nagrodę stypendystce wręczył prof. Piotr Radziszewski, kierownik Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej UCK WUM.

Stypendium Stowarzyszenia Urologii Akademickiej zostało przyznane po raz drugi. Jego celem jest nagrodzenie najlepszych projektów studenckich w trzech kategoriach: badania naukowe, aplikacja na urządzenia mobilne oraz promocja urologii w mediach społecznościowych. Projekt Aii Asé wygrał w tej ostatniej kategorii. W pozostałych dwóch nie wyłoniono laureatów.

– Ponieważ studiuję na kierunku zdrowie publiczne niezwykle ważne dla mnie samej jest poznanie funkcjonowania nie tylko kliniki, ale systemu, w którym pacjent musi się odnaleźć – mówi Aia Asé – Będziemy pracować nad tematami skierowanymi do pacjentów i ich bliskich oraz mówić o objawach, które powinny niepokoić. Skupimy się także na tym, na co pacjent może liczyć "systemowo", zaczynając od najbardziej prostych spraw, jak zgłoszenie się do urologa. Będę też przybliżać klinikę oraz jej historię i zespół w niej pracujący.

Kolejna edycja konkursu o stypendium Stowarzyszenia Urologii Akademickiej zostanie ogłoszona wkrótce.