Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

SyMfonia Serc 2019

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprasza 8 września br. w godz. 11.00 - 21.00 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na całodziennym piknik, zorganizowany w ramach kampanii społeczno-informacyjnej SyMfonia Serc.

Bardzo ważnym elementem tego dnia będzie debata „Niewidzialne objawy SM”, w której wezmą udział eksperci i pacjenci. C
o to są niewidoczne objawy? Ból, zmęczenie, problemy ze wzrokiem, zaburzenia urologiczne, seksualne i emocjonalne – dokuczliwe objawy stwardnienia rozsianego, są niedostrzegalne dla społeczeństwa. Mogą pojawić się w każdej chwili, utrudniają codzienne funkcjonowanie, wpływają na obniżenie nastroju oraz pogorszenie jakości życia. Większość z nich jest niezauważalna i niezrozumiała dla otoczenia. 

W trakcie pikniku będzie można skorzystać z porad punktu informacyjnego, w którym podczas trwania akcji pracownicy PTSR będą odpowiadali na pytania dotyczące choroby i pomocy osobom chorym. Dostępne  będą także  materiały informacyjne rozdawane przez wolontariuszy. Odbędą się również pokazy i nauka udzielania I Pomocy, będzie można wykonać badanie poziomu cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego oraz przetestować wyjątkową instalację edukacyjną, która pozwoli doświadczyć, jak na co dzień czują się osoby ze stwardnieniem rozsianym (SM).

Więcej informacji na stronie: https://www.ptsr.org.pl/zapraszamy_na_symfonie_serc_2019.htmlWarszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter