MZ ogłasza konkurs na realizację projektów przewidujących kształcenie podyplomowe lekarzy – rozwój kształcenia praktycznego z wykorzystaniem technik symulacji medycznej

Minister Zdrowia, wykonujący zadania Instytucji Pośredniczącej dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) ogłasza konkurs w ramach osi priorytetowej V Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych (konkurs nr POWR.05.04.00-IP.05-00-006/18).

Przedmiot konkursu

Przedmiotem konkursu są projekty, które przewidują realizację kursów podyplomowych dla lekarzy, wykraczających poza program specjalizacji, a których zakres tematyczny dotyczy zagadnień medycznych opartych o Evidence Based Medicine związanych z rozwojem umiejętności medycznych w zakresie chorób układu krążenia (w tym kardiologii prenatalnej, dziecięcej kardiologii interwencyjnej) lub/i chorób nowotworowych (w tym leczenia bólu) lub/i chorób i zaburzeń psychicznych lub/i chorób układu kostno-stawowo – mięśniowego lub/i chorób układu oddechowego lub/i umiejętności chirurgicznych. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości świadczonego wsparcia o dofinansowanie mogą się ubiegać wyłącznie te podmioty, które posiadają potencjał w zakresie prowadzenia kształcenia podyplomowego lekarzy, a także posiadają pozytywną opinię konsultanta krajowego dla programu szkolenia przewidzianego w projekcie, w dziedzinie medycyny której szkolenie dotyczy.

Typy projektów

Kształcenie podyplomowe lekarzy, realizowane w innych formach niż specjalizacje, w obszarach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych kraju, ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy zatrudnionych (bez względu na formę zatrudnienia) w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej.

Szczegółowe informacje na temat konkursu i zasad aplikowania można znaleźć pod poniższym linkiem:

Osoba do kontaktu w sprawie powyższych konkursów:

Adam Rowicki, Dział Wsparcia Projektów WUM, tel. 022 572 07 20, e-mail: adam.rowicki@wum.edu.pl