Informacja o podpisaniu Porozumienia pomiędzy WUM a Komendą Rejonową Policji

Szanowni Państwo,

informuję, że w dniu 12.07.2017 r. zostało podpisane Porozumienie pomiędzy JM Rektorem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego a Komendantem Rejonowym Policji Warszawa III.

Zawarte Porozumienie ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zlokalizowanym na obszarze Dzielnicy Ochota, podniesienie świadomości społeczności akademickiej o działaniach Policji oraz sprawną i szybką wymianę informacji mających wpływ na bezpieczeństwo.

Jednym z istotnych działań realizowanych w ramach niniejszego Porozumienia będą interwencje Policji na drogach wewnętrznych Kampusu Banacha. Zapewnienie przejezdności naszych dróg wewnętrznych jest niezwykle ważne z perspektywy bezpiecznego i prawidłowego funkcjonowania głównie Szpitala Pediatrycznego WUM, ale również naszej Uczelni.

Od blisko roku główne drogi Kampusu Banacha objęte są „Strefą ruchu”, a organizacja ruchu została zaakceptowana przez inżyniera ruchu. Na ww. drogach znalazło się też stosowne oznakowanie, czytelne dla każdego kierowcy. Stąd apeluję do społeczności akademickiej, szczególnie kierowców pojazdów mechanicznych o obserwację naszych dróg wewnętrznych pod kątem oznakowania i prawidłowe reakcje na wskazania znaków drogowych. Kierowcy łamiący przepisy drogowe powinni bowiem liczyć się z możliwą interwencją służb mundurowych.

Pragnę jednocześnie przypomnieć, że na terenie akademickim Kampusu Banacha obowiązują uregulowania parkingowe objęte Zarządzeniem Kanclerza WUM nr 242 z dnia 19.08.2016 r. Ponadto Uczelnia dysponuje niewielką liczbą bezpłatnych miejsc parkingowych zlokalizowanych w pobliżu budynku ZIAM (ul. Żwirki i Wigury 81). Dodatkowo cały czas dostępne są płatne miejsca parkingowe w parkingach podziemnych CSR oraz Szpitala Pediatrycznego

Jan Matłachowski
                                                                                                       Zastępca Kanclerza WUM