Wizyta Delegacji z Botswany

W piątek, 26 lipca w Klinice Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich instytucji medycznych, w tym naszej Uczelni, z Delegacją Ministerstwa Zdrowia Republiki Botswany. W trakcie wizyty omówiono kwestie kooperacji w ramach utworzenie Subsaharyjskiego Centrum Kardiochirurgii w stolicy afrykańskiego państwa - Gaborone.

Subsaharyjskie Centrum Kardiochirurgii, zaprojektowane przez Dolnośląskie Centrum Chorób Serca „Medinet”, ma zapewnić właściwą opiekę pacjentom od procesu diagnostycznego do rehabilitacji pooperacyjnej i dalszego nadzoru ambulatoryjnego. Udział krajowych ośrodków zdrowia w tym projekcie ma opierać się na transferze technologii, udziale w nauczaniu przeddyplomowym i podyplomowym oraz współpracy naukowej.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. Maciej Karolczak - kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Ogólnej Dzieci UCK WUM, dr hab. Piotr Hendzel – Kierownik Kliniki Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, dr hab. Romuald Cichoń – asystent w Klinice Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, Prezes Zarządu Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca im. Prof. Zbigniewa Religi „Medinet” Sp. z o.o., dr Hanna Kociemska - Key Projekt Manager, Doradca Zarządu Spółki „Medinet” Sp. z o.o., dr hab. Janusz Kochman – Kierownik Oddziału Kardiologii Inwazyjnej I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM oraz dr Anna Słowikowska – asystent w Klinice Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM.
Delegację Ministerstwa Zdrowia Botswany, na czele z Honorable Minister for Health and Wellness - dr Alfred R. Madigele, stanowili:  dr Morrison Sinvula - Deputy Permanent Secretary Health Services Management, dr Thato Moumakwa - Commissioning Manager, Sir Ketumile Masire Teaching Hospital, dr Monkgogi Goepamang - Cardiologist, Princess Marina Hospital;  Treasure Mothobi - Chief Health Officer, dr Ishmael Makone - Project Clinical Stream Coordinator, Sir Ketumile Masire Teaching Hospital, Onthatile T. Ogotseng - Legal Secretary, Sir Ketumile Masire Teaching Hospital, dr Goabamang Tsie - Board Chirperson, Sir Ketumile Masire Teaching Hospital, Malebogo Kote - Manager, Investment Promotion - Botswana Investment and Trade Centre, Gladys Vuyisela Gaarekwe - Legal Counsel, Attorney Generals Chambers, Solomon Seeco – Embassy Counsel, Republic of Botswana.

Fot. Michał Teperek

Wizyta delegacji z Botswany [01].jpg