Podwójne zwycięstwo studentów I Wydziału Lekarskiego w konkursie „Superhelisa 2019”

W dniach 17-18 maja br. w Katedrze i Zakładzie Biochemii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej – „Superhelisa 2019”. Nasi studenci okazali się bezkonkurencyjni zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.

Indywidualnym zwycięzcą konkursu została Marta Rogalska, zaś II miejsce zajął Kuba Retecki - studenci drugiego roku I WL. Także w  rywalizacji zespołowej nasza drużyna, w skład której weszli: Olga Grodzka, Marta Rogalska i Kuba Retecki, nie miała sobie równych.

Tegoroczny konkurs, składał się z III etapów – testu (70 pytań), części opisowej (5 pytań) i odpowiedzi ustnej (3 pytania). Wszyscy studenci I Wydziału Lekarskiego znaleźli się w finałowej dziesiątce najlepszych uczestników. W konkursie wzięło udział 30 najlepszych studentów Wydziałów Medycznych, którzy stanowili trzyosobowe reprezentacje  uczelni.