XX Warszawskie Dni Kardiologii Akademickiej

W dniach 25-26 maja br. odbyły się Jubileuszowe XX Warszawskie Dni Kardiologii Akademickiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor naszej Uczelni – prof. Mirosław Wielgoś oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – prof. Piotr Ponikowski.

Głównym organizatorem i inicjatorem spotkania była I Katedra i Klinika Kardiologii, wspierana przez Katedrę i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej oraz Zakład Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej.

Otwarcia konferencji dokonał prof. Grzegorz Opolski – przewodniczący Komitetu Naukowego. Witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele Władz Uczelni, wykładowcy, lekarze i studenci, podkreślił akademicki wymiar sympozjum. Zaproszenie organizatorów przyjęli: m.in. Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju – prof. Krzysztof J. Filipiak, Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji – prof. Wojciech Braksator, Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski oraz Prodziekan ds. Studenckich I, II i III roku I Wydziału Lekarskiego – prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska.

Podczas Jubileuszowej Sesji zostały wygłoszone wykłady z okazji 100-lecia Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM, 65-lecia I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM oraz 20-lecia Konferencji Warszawskich Dni Kardiologii Akademickiej.

W trakcie konferencji przedstawiono najnowsze wyniki badań klinicznych i aktualne zalecenia medyczne dotyczące postępowania w przypadku najważniejszych problemów kardiologicznych. Zaprezentowano także innowacyjne techniki diagnostyki i leczenia w kardiologii inwazyjnej i elektroterapii.

Uczestnicy konferencji wzięli udział w 6 kardiologicznych sesjach dydaktycznych, 5 sesjach farmakologicznych oraz warsztatach elektrokardiograficznych i echokardiograficznych. Studenci zaprezentowali swoje prace podczas sesji prac oryginalnych, a autorzy najciekawszych doniesień zostali nagrodzeni.

Fot.: Wanda Widomska, Jarosław Oktaba

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]