XXI edycja akcji Braterstwo Krwi

7 listopada br. studenci kierunku zdrowie publiczne wraz z pracownikami Narodowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowali 21. edycję akcji poboru krwi. Zebrano 7,6 litrów krwi.

Braterstwo krwi jest cyklicznie organizowaną akcja na naszej Uczelni i odbywa się dwa razy w roku: jesienią i wiosną. Do tej edycji akcji zgłosiło się 32 osoby. Wszyscy, którzy wyrazili chęć oddania krwi, musieli wypełnić odpowiedni kwestionariusz i w specjalnie przygotowanym ambulansie, przejść rutynowe badania pozwalające wykryć szereg czynników stanowiących ewentualne przeciwwskazanie do udziału.  Ostatecznie do poboru zakwalifikowano 19 dawców.

Dzięki inicjatywie studentów zdrowia publicznego od 2007 roku, krwiodawcy rekrutujący się spośród studentów i pracowników naszej Uczelni oddali już ponad 400 litrów krwi.

Braterstwo krwi objęte jest Patronatem Rektora WUM – prof. Mirosława Wielgosia.

Fot. Michał Teperek

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]