Komunikat prasowy WUM ws. mediacji

10 października wieczorem, w wyniku mediacji z udziałem przedstawiciela WUM, między Porozumieniem Rezydentów OZZL a stroną rządową reprezentowaną przez Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i Ministra Henryka Kowalczyka rezydenci podjęli decyzję o zawieszeniu od godz.8.00 protestu głodowego prowadzonego w SPDSK WUM i przyjęciu zaproszenia Premier Beaty Szydło na rozmowy o postulatach rezydentów dzisiaj o godzinie 13.00 w Centrum Partnerstwa Dialog.

WUM w wyniku propozycji JM Rektora prof.Mirosława Wielgosia dotyczącej mediacji z udziałem Ombudsmana -Rzecznika Akademickiego Pana Michała Czapskiego stworzył platformę do wypracowania porozumienia między stronami sporu i między 6 a 10 października rozmowy toczyły się w budynku Rektoratu.

Rektor prof.Mirosław Wielgoś deklaruje wolę dalszej mediacji WUM jeśli taka będzie wola obu stron.

Marta Wojtach
Rzecznik prasowy WUM