Dni Adaptacyjne 2017

29 i 30 września odbyły się Dni Adaptacyjne dla nowo przyjętych studentów. Spotkania, organizowane co roku z inicjatywy Samorządów Studentów poszczególnych Wydziałów, służyły integracji pierwszoroczniaków z uczelnianą społecznością oraz poznaniu zarówno Uniwersytetu, jak i realiów życia studenckiego.

W programie Dni Adaptacyjnych znalazły się spotkania z Władzami Wydziałowymi, Samorządem Studentów, przedstawicielami organizacji studenckich a także studentami, którzy reprezentowali wszystkie kierunki i specjalności naczuane na WUM. W imieniu Władz Rektorskich nowo przyjętych studentów przywitali: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbara Górnicka oraz Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju - prof. Krzyszytof J. Filipiak oraz Władze Dziekańskie: prof. Paweł Włodarski - Dziekan I Wydziału Lekarskiego, prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska - Prodziekan ds. studenckich I, II i III roku I Wydziału Lekarskiego, prof. Marek Kuch - Dziekan II Wydziału Lekarskiego, dr hab. Dariusz Białoszewski - Prodziekan ds. Oddziału Fizjoterapii, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk - Prodziekan ds. dydaktyczno-wychowawczych Wydziału Lekarsko-Dentystycznego, prof. Piotr Wroczyński - Dziekan Wydziału Farmaceutycznego, prof. Grażyna Nowicka - Prodziekan ds. Oddziału Medycyny Laboratoryjnej Wydziału Farmaceutycznego, dr hab. Joanna Kolmas - Prodziekan ds. dydaktyczno-wychowawczych Wydziału Farmaceutycznego oraz dr hab. Joanna Gotlib - Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu i dr hab. Katarzyna Koziak - Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich i Współpracy z Zagranicą Wydziału Nauki o Zdrowiu.

W trakcie spotkań organizatorzy dzielili się z młodszymi kolegami wiedzą dotyczącą m.in. praw studenta, specyfiki danego kierunku studiów oraz działalności w organizacjach studenckich.

Dla nowych członków naszej społeczności czekały także upominki.

Fot.
Tomasz Jędrzejewski