Wizyta delegacji z Iraku

5 grudnia w murach naszej Uczelni Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju - prof. Krzysztof J. Filipiak przyjął delegację Ambasady Iraku. Głównym celem spotkania było omówienie możliwości nawiązania współpracy pomiędzy WUM a iracką prowincją Nadżaf, również w kontekście tworzącej się tam uczelni medycznej.

W rozmowie uczestniczyli pracownicy biura Ambasadora Iraku w Polsce oraz przedstawiciele Rady Administracji prowincji Nadżaf, a ze strony Uczelni: Prorektor prof. Krzysztof J. Filipiak oraz prof. Kazimierz Szopiński - Prodziekan ds. Nauczania w Języku Angielskim i Współpracy z Zagranicą Wydziału Lekarsko Dentystycznego oraz dr hab. Piotr Luliński - Prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej.

Przedyskutowano możliwości współpracy, jak i udział kadr WUM w nauczaniu stomatologii i farmacji w Iraku.

Fot. Wanda Widomska