Ceremonia zakończenia studiów licencjackich na kierunku techniki dentystyczne i specjalności higiena stomatologiczna

8 lipca br. absolwenci studiów l-go stopnia prowadzonych na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym odebrali od Władz dziekańskich dyplomy będące uhonorowaniem trzech lat nauki na naszej Uczelni.

W ceremonii wzięli udział szacowni goście: jako reprezentant Władz rektorskich prof. Marek Kulus - Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych oraz przedstawiciele bratnich wydziałów: prof. Krzysztof Zieniewicz – Prodziekan ds. studenckich I Wydziału Lekarskiego, prof. Bożena Werner – Prodziekan ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II Wydziału Lekarskiego, dr hab. n. farm. Agnieszka Pietrosiuk – Prodziekan ds. Dydaktyczno-Wychowawczych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, dr hab. n. med. Piotr Węgrzyn – Prodziekan - elekt ds. kierunku Położnictwo, jak również bliscy i rodziny absolwentów.

Gospodarzami uroczystej promocji były Władze Wydziału Lekarsko-Dentystycznego: prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska - Dziekan, dr hab. Michał Ciurzyński – Prodziekan ds. Nauki oraz prof. Sylwia Słotwińska - Kierownik Studium Doktoranckiego.

Dziekan – prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, a następnie Prorektor – prof. Marek Kulus pogratulowali bohaterom uroczystości oraz życzyli im wielu sukcesów i wytrwałości w budowaniu ścieżki kariery. Wyrazili przekonanie, że rzetelna wiedza, którą absolwenci zdobyli w toku studiów będzie trwałym fundamentem ich dalszego rozwoju zawodowego. Gorąco zachęcali również do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia oraz pozostawania w bliskim kontakcie z Uczelnią.

Podniosłym momentem wydarzenia było uroczyste złożenie przyrzeczenia oraz odebranie dyplomów.

Na zakończenie spotkania głos zabrał przedstawiciel dyplomowanych, Mikołaj Winiarczyk, który w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów serdecznie podziękował za trud dydaktyczny i wychowawczy Władzom Uczelni, jak również wszystkim nauczycielom akademickim, którzy swą pracą przyczynili się do tego święta.

Podczas uroczystości dyplomy ukończenia studiów odebrało 23 absolwentów kierunku techniki dentystyczne oraz 19 alumnów specjalności higiena stomatologiczna.

W atmosferze niezwykłej życzliwości wszyscy zgromadzeni zostali pożegnani przez Dziekan Elżbietę Mierzwińską-Nastalską oraz zaproszeni do wykonania pamiątkowej fotografii.

Fot. Michał Teperek