WUM gospodarzem posiedzenia Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich

W czwartek 23 czerwca 2016 roku odbyło się ostatnie w tej kadencji spotkanie Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich.

Przewodniczący KRUW - JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marek Krawczyk przywitał przybyłych gości, a następnie otworzył obrady. Obecnie urzędujący Rektorzy poszczególnych Uczelni przedstawili biorących również udział w spotkaniu Rektorów-Elektów swoich uczelni. W swojej prezentacji JM Rektor - prof. Marek Krawczyk, podsumował działalność Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich w kadencji 2012-2016.

Podczas spotkania odbyły się wybory Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego KRUW na  kadencję 2016-2020. Jednomyślnie, Przewodniczącym Konferencji został wybrany prof. Marcin Pałys – Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, zaś jego Zastępcą – Rektor Akademii Wychowania Fizycznego – Prof. Andrzej Mastalerz.

JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Prof. Marek Krawczyk - na wniosek Rektorów-Członków KRUW został mianowany Członkiem Honorowym Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich.

Fot. Wanda Widomska, Michał Teperek