Porozumienie o współpracy pomiędzy Uczelnią a firmą Microsoft

W czwartek, 23. czerwca 2016 roku Warszawski Uniwersytet Medyczny zawarł Porozumienie o współpracy z firmą Microsoft Sp. z o.o. W imieniu Uczelni podpis złożył JM Rektor - prof. Marek Krawczyk, z ramienia Microsoft – Pan Ronald Binkofski, Dyrektor Generalny firmy.

Technologia Microsoft umożliwia i ułatwia pełny dostęp do informacji dla studentów i nauczycieli akademickich, jest dostosowana do potrzeb uczelni, stwarza możliwość korzystania z aplikacji z każdego miejsca na świecie, zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych.

Dynamiczny rozwój wiedzy wymaga wdrażania nowych narzędzi informatycznych, dotyczy to zarówno powszednie stosowanego kształcenia na odległość, jak i wspomagania badań naukowych.

Podpisane porozumienie zapewnienia pracownikom i studentom dostęp do najwyższej jakości produktów oraz usług, a zarazem pozwala znacznie obniżyć koszty zakupu oprogramowania.

Fot. Michał Teperek