Profesor Piotr Radziszewski doctorem honoris causa Uniwersytetu w Bukareszcie

3 czerwca 2016 roku prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski - Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej naszej Uczelni - otrzymał tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Karola Davili w Bukareszcie. Tę najwyższą godność akademicką profesor Radziszewski przyjął z rąk JM Rektora – wybitnego urologa, profesora Ioanela Sinescu.
3 czerwca 2016 roku prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski - Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej naszej Uczelni - otrzymał tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Karola Davili w Bukareszcie. Tę najwyższą godność akademicką  profesor Radziszewski przyjął z rąk  JM Rektora – wybitnego urologa, profesora Ioanela Sinescu.

Uroczystość  miała miejsce podczas IV Kongresu pt. „ Interdyscyplinarne  Perspektywy w Medycynie i Farmacji”, który  odbywa się z inicjatywy prof. I. Sinescu.  Kongres służy prezentacji  osiągnięć całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Karola Davili  i  jest okazją do nawiązania współpracy między jednostkami i wydziałami.

W laudacji profesor Robert Stoica podkreślił zasługi profesora Piotra Radziszewskiego związane z kształceniem młodych urologów z Rumunii w ramach Europejskiej Szkoły Urologii oraz wpływ prowadzonych przez niego badań na rozwój neurourologii i onkourologii.

Uniwersytet Karola Davili jest najstarszą uczelnią medyczną w Rumunii, kształcącą 10000 studentów.

Zdjęcia: Uniwersytet K. Davili w Bukareszcie