Certyfikat Uberrima Fide dla naszej Uczelni

17 maja br. Warszawski Uniwersytet Medyczny po raz dziewiąty otrzymał Certyfikat Uberrima Fide. Wyróżnienie to jest przyznawane Uczelniom, które zapewniają najwyższe standardy w zakresie przeciwdziałania zjawisku plagiatowania.

W ramach programu certyfikacyjnego „Uberrima Fide” weryfikowane są procedury związane z ochroną własności intelektualnej i sposobem wykorzystywania systemów antyplagiatowych. Badane są również procedury wewnętrzne. Certyfikację przeprowadzają eksperci Fundacji im. Augustina-Jeana Fresnela.

W tym roku poza Warszawskim Uniwersytetem Medycznym nagrodzono 10 polskich Uczelni i 1 wydział. Ceryfikaty otrzymały: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Akademia Pomorska w Słupsku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Wydział Zarządzania
i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Uroczystej Gali, podczas której wręczono wyróżnienia, towarzyszyła konferencja „Reforma czy rewolucja – przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce”.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM